1. Home
  2. /
  3. Povedali o nás

Zelená strecha - Povedali o nás

O zelených strechách sa v súčasnosti veľa hovorí. Ak preferujete ekologický životný štýl a záleží vám na životnom prostredí, neváhajte. Každá zelená strecha je unikátna a robená na mieru. Rozhovor na tému zelených striech sme poskytli pre nasledovné média Televízia Markíza, Nový čas, časopis Línia Moderné bývanie, Bratislavský KURIÉR alebo v Tolkšou Hosť Rádia Regina. 

Povedali o nás 

7.10.2022

Rozhovor Branislava Siklienku s Máriom Glosom z NARKS o tom, ako môžu realitný makléri vyzdvihnúť benefity zelenej strechy pri predaji nehnuteľnosti. Kúpiť dom, či prenajímať administratívnu budovu, na ktorej je zelená strecha má svoje výhody. Dnes už nestačí postaviť štandardnú budovu, je potrebné poskytnúť jej majiteľom či užívateľom niečo navyše. Pozrite a vypočujte si REALITNY PODCAST NARKS – Zelené strechy a ako využiť ich potenciál.

7.10.2022

S mudrovačkami o zelených strechách prekročil Branislav Siklienka hranice a prijal pozvanie Jakuba Benýška do Envirocastu.
Porovnali slovenské a české podmienky “zeleného trhu”, kde sme ako Slovensko v závese, ale veríme, že vďaka osvete a každoročne vyššiemu dopytu sa Česku rýchle priblížime.

7.10.2022

Rozhovor v Tolkšou Hosť Rádia Slovensko Hosť Nory Gubkovej. Aké sú benefity zelených striech a ako dokážu zelené strechy pomôcť v našich mestách ?

7.10.2022

Aký veľký je potenciál rozšírenia adaptačných opatrení na Slovensku ? Dočítate sa v rozhovore s Martinom Hudecom pre najväčší slovenský informačný portál o dianí v Európskej únii.

18.7.2022

Rozhovor s Tomášom Gunišom, ktorý bol hlavným architektom mesta Trnava. Aktuálne pracuje pre Saint Gobain a rozprávali sme sa o zelených strechách.

18.7.2022

Toto leto nám ukazuje, aké dôležité je adaptovať našu krajinu na zmenené klimatické podmienky. Rozhovor Branislava Siklienku s pani Zuzanou Majerčíkovou pre aktuality.sk a nehnutelnosti.sk.

18.7.2022

Rozhovor na TA3 s Natáliou Fónod Babincovou o tom, ako vedia pomôcť zelené strechy a o diskusii „Čistá energia“ na festivale Pohoda, ktorú organizovala Slovenská inovačná a energetická agentúra.

7.6.2022

Rozhovor Branislava Siklienku s pani Martinou Baumann pre Portál nm.sk. Informačne hodnotný rozhovor o zelených strechách, ich pozitívach ale aj mýtoch. Ako sa darí spopularizovať túto tému a kde je problém ? 

30.5.2022

O zelených opatreniach, ktoré sa zameriavajú na zadržiavanie vody v mestách, ale aj o to ako to podporuje súčasná legislatíva. Talk show sa vysielala 17.6.2022 a môžete si ju pozrieť v archíve RTVS Trochu inak s Adelou alebo na našej webovej stránke.

27.5.2022

Diskusia s pánom ministrom Jánom Budajom z Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky v správach RTVS. O potrebe budovania vegetačných striech a ich benefity.

29.4.2022

Diskusia s Ivanom Ježíkom v podcaste Rozhovory Choices o adaptačných opatreniach, ktoré môžu spraviť mestá odolnejšími ale aj o environmentálnych, sociálnych a ekonomických prínosoch zelene v mestách.

28.4.2022

Ochladzovať interiér našich domovov nemusí iba klimatizácia. V článku týždenníka TREND sa dočítate aký je rozdiel medzi zelenou strechou a zelenou fasádou, o ich benefitoch a prínose zeleného stavania.

24.4.2022

V magazíne RTVS – Hurá do záhrady sme sa so záhradnou architektkou Lenkou Sukdolákovou rozprávali o tom, ako sa robí zelená strecha, aké materiály sa používajú v jej skladbe, ale aj o benefitoch a údržbe zelených striech.

5.11.2021

Rozhovor o zelených strechách s pani Valachovou z redakcie MAGAZIN40plus. V článku sa dozviete kto môže čerpať dotácie na zelené strechy z Plánu obnovy, ako ich získať, ale aj o tom, čo by ste mali urobiť a naopak, čomu sa vyvarovať ak máte záujem o zelenú strechu.

5.11.2021

Rozhovor o zelených strechách s Ankou Porubcovou v rámci “múdreho obedu”, ktorý je určený pre zamestnancov kníhkupectva Martinus, v ktorom sa dozviete zaujímavé informácie o vegetačných strechách, ich uplatnení v mestách ale aj o tom, aké výhody z toho môžu mať jednotlivci.

25.3.2021

Rozhovor v Tolkšou Hosť Rádia Regina o tom ako dokážu zelené strechy pomôcť v našich mestách, aké sú benefity zelených striech a aké prekážky je potrebné zvládnuť na to, aby bolo zelených striech na Slovensku viac. 

23.3.2021

Článok o tom, prečo je dôležité, aby aj Slovensko začalo viac inštalovať zelené strechy, kde môžeme hľadať vhodnú inšpiráciu, aké sú výhody zelenej infraštruktúry a ako je na tom Slovensko v porovnaní s inými krajinami.

15.1.2021

Článok o rozvoji zelených striech na Slovensku v porovnaní s inými krajinami a prečo by tento krok pomohol v ekologickom rozvoji miest.

11.11.2020

V tejto zaujímavej reportáži nájdete  viac o benefitoch zelených striech ako aj súčasnom stave ich využívania  a možností do budúcna.

14.9.2020

Video materiál televízie Markíza o prioritách zníženia uhlíkovej stopy s rozhovorom s Prezidentkou SR pani Zuzanou Čaputovou, kde sme boli prizvaní na komentár o výhodách zelených striech.

Chcete cenovú ponuku?