1. Úvod
  2. /
  3. Povedali o nás

Zelená strecha - Povedali o nás

O zelených strechách sa v súčasnosti veľa hovorí. Ak preferujete ekologický životný štýl a záleží vám na životnom prostredí, neváhajte. Každá zelená strecha je unikátna a robená na mieru. Rozhovor na tému zelených striech sme poskytli pre nasledovné média Televízia Markíza, Nový čas, časopis Línia Moderné bývanie, Bratislavský KURIÉR alebo v Tolkšou Hosť Rádia Regina. 

Povedali o nás 

7.10.2022

Rozhovor v Tolkšou Hosť Rádia Slovensko Hosť Nory Gubkovej. Aké sú benefity zelených striech a ako dokážu zelené strechy pomôcť v našich mestách ?

7.10.2022

Aký veľký je potenciál rozšírenia adaptačných opatrení na Slovensku ? Dočítate sa v rozhovore s Martinom Hudecom pre najväčší slovenský informačný portál o dianí v Európskej únii.

18.7.2022

Rozhovor s Tomášom Gunišom, ktorý bol hlavným architektom mesta Trnava. Aktuálne pracuje pre Saint Gobain a rozprávali sme sa o zelených strechách.

18.7.2022

Toto leto nám ukazuje, aké dôležité je adaptovať našu krajinu na zmenené klimatické podmienky. Rozhovor Branislava Siklienku s pani Zuzanou Majerčíkovou pre aktuality.sk a nehnutelnosti.sk.

18.7.2022

Rozhovor na TA3 s Natáliou Fónod Babincovou o tom, ako vedia pomôcť zelené strechy a o diskusii „Čistá energia“ na festivale Pohoda, ktorú organizovala Slovenská inovačná a energetická agentúra.

7.6.2022

Rozhovor Branislava Siklienku s pani Martinou Baumann pre Portál nm.sk. Informačne hodnotný rozhovor o zelených strechách, ich pozitívach ale aj mýtoch. Ako sa darí spopularizovať túto tému a kde je problém ? 

30.5.2022

O zelených opatreniach, ktoré sa zameriavajú na zadržiavanie vody v mestách, ale aj o to ako to podporuje súčasná legislatíva. Talk show sa vysielala 17.6.2022 a môžete si ju pozrieť v archíve RTVS Trochu inak s Adelou alebo na našej webovej stránke.

27.5.2022

Diskusia s pánom ministrom Jánom Budajom z Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky v správach RTVS. O potrebe budovania vegetačných striech a ich benefity.

29.4.2022

Diskusia s Ivanom Ježíkom v podcaste Rozhovory Choices o adaptačných opatreniach, ktoré môžu spraviť mestá odolnejšími ale aj o environmentálnych, sociálnych a ekonomických prínosoch zelene v mestách.

28.4.2022

Ochladzovať interiér našich domovov nemusí iba klimatizácia. V článku týždenníka TREND sa dočítate aký je rozdiel medzi zelenou strechou a zelenou fasádou, o ich benefitoch a prínose zeleného stavania.

24.4.2022

V magazíne RTVS – Hurá do záhrady sme sa so záhradnou architektkou Lenkou Sukdolákovou rozprávali o tom, ako sa robí zelená strecha, aké materiály sa používajú v jej skladbe, ale aj o benefitoch a údržbe zelených striech.

5.11.2021

Rozhovor o zelených strechách s pani Valachovou z redakcie MAGAZIN40plus. V článku sa dozviete kto môže čerpať dotácie na zelené strechy z Plánu obnovy, ako ich získať, ale aj o tom, čo by ste mali urobiť a naopak, čomu sa vyvarovať ak máte záujem o zelenú strechu.

5.11.2021

Rozhovor o zelených strechách s Ankou Porubcovou v rámci “múdreho obedu”, ktorý je určený pre zamestnancov kníhkupectva Martinus, v ktorom sa dozviete zaujímavé informácie o vegetačných strechách, ich uplatnení v mestách ale aj o tom, aké výhody z toho môžu mať jednotlivci.

25.3.2021

Rozhovor v Tolkšou Hosť Rádia Regina o tom ako dokážu zelené strechy pomôcť v našich mestách, aké sú benefity zelených striech a aké prekážky je potrebné zvládnuť na to, aby bolo zelených striech na Slovensku viac. 

23.3.2021

Článok o tom, prečo je dôležité, aby aj Slovensko začalo viac inštalovať zelené strechy, kde môžeme hľadať vhodnú inšpiráciu, aké sú výhody zelenej infraštruktúry a ako je na tom Slovensko v porovnaní s inými krajinami.

15.1.2021

Článok o rozvoji zelených striech na Slovensku v porovnaní s inými krajinami a prečo by tento krok pomohol v ekologickom rozvoji miest.

11.11.2020

V tejto zaujímavej reportáži nájdete  viac o benefitoch zelených striech ako aj súčasnom stave ich využívania  a možností do budúcna.

14.9.2020

Video materiál televízie Markíza o prioritách zníženia uhlíkovej stopy s rozhovorom s Prezidentkou SR pani Zuzanou Čaputovou, kde sme boli prizvaní na komentár o výhodách zelených striech.

Chcete cenovú ponuku?