Časté otázky / Pýtajú sa nás

  1. Home
  2. /
  3. Časté otázky

Časté otázky o zelených strechách, inštalácií a realizácií zelených striech

Samozrejme, nie je to problém. Za šikmú strechu považujeme každú strechu so sklonom viac ako 5°. Šikmá vegetačná strecha je technicky náročnejšia a investične náročnejšia. Pokiaľ ste vo fáze projekcie domu alebo hrubej stavby, je dobré konzultovať technické detaily strešnej konštrukcie.

Zelenú strechu dokážeme zrealizovať na väčšine striech. Existuje viacero typov zelených striech a preto je možné zvoliť taký typ, ktorý strecha unesie. Každú strechu však pred realizáciou individuálne posúdime a navrhneme optimálne riešenie závislé od konštrukcie a hydroizolácie.

Všetky zelené strechy, ktoré robíme, sú prispôsobené na mieru, individuálne na každú strechu. Je preto ťažké hovoriť o pevnej cene. Cenu vždy určíme až po osobnej obhliadke a je vychádza z viacerých faktorov – typ strechy (plochá alebo šikmá), statika strechy, kvalita hydroizolácie, dostupnosť nehnuteľnosti, výška nehnuteľnosti, a iné. Orientačne sa však pohybujeme v cenách od 30 EUR za m2.

Záleží to od typu zvolenej zelenej strechy. Extenzívna vegetačná strecha je takmer bezúdržbová. Intenzívna zelená strecha už si vyžaduje zavlažovanie a pravidelnú údržbu. Starostlivosť však nie je náročná a ak treba, radi vám s ňou pomôžeme. Naše služby.

Záleží od toho kde bývate, odporúčame sledovať naše internetové stránky a stránky vášho magistrátu. Napríklad Bratislava poskytuje finančný príspevok na hospodárenie so zrážkovou vodou až do výšky 50 % skutočných nákladov na realizáciu, maximálne 1.000 EUR.

Áno, ale závisí to od toho, aký typ zelenej strechy máte a tiež od toho, aké je počasie. Bezúdržbové typy (napr. extenzívne) striech vydržia bez vody pomerne dlho, ale napríklad Intenzívne zelené strechy je potrebné polievať pravidelne. Závisí tiež, pre aký typ výsadby ste sa rozhodli, ak pre rezky, ktoré sú lacnejšie, v tomto prípade, aj keď ide o bezúdržbovú strechu, musíte prvý mesiac polievať každý večer.

Áno, nezáleží na to či ste v meste alebo v menších obciach. Všetky výhody zelenej strechy platia aj mimo mestskej zástavby.

Samozrejme. Nezáleží na tom či ste fyzická alebo právnická osoba. Radi vám zrealizujeme zelenú strechu aj na kancelárskych budovách, bytových domoch alebo obecných stavbách.

Zelené strechy racionalizujú teplotné výkyvy v lete aj v zime. To znamená zaujímavú úsporu na energiách, keďže napríklad oveľa menej využívate klimatizáciu. V závislosti od konkrétnej stavby vám zelená strecha dokáže ušetriť až 70 % nákladov.

Sme pripravení zrealizovať vám zelenú strechu kdekoľvek na Slovensku. Ak to je možné, vždy využívame lokálnych dodávateľov, aby sa zákazka nepredražovala.

Na založenie zelenej strechy je ideálne obdobie od jari do jesene. Ak však praje počasie, nie je problém urobiť základnú realizáciu aj v zime. Zazelenenie strechy je však možné iba od jari do jesene. Do úvahy je však vždy potrebné brať počasie a samozrejme aj región, v ktorom sa nachádza konkrétna nehnuteľnosť.

Záleží, aký typ strechy inštalujete. Strechy určené na aktívne využívanie, intenzívne zelené strechy, sú spravidla pochôdzne. Extenzívne vegetačné strechy sú z dôvodu vegetácie (rozchodníky, machy, trávy) nepochôdzne. Ale je možné na nich uložiť nášlapné kamene alebo dlažbu a chodiť po vymedzenom chodníku. Keď však po rastlinách z času na čas prejdete, nič sa nestane. Avšak nemôžu byť pravidelne zaťažované, lebo by mohlo dôjsť k poškodeniu rastlín.

Dodávame kompletné riešenia na mieru ale často zákazníkom zabezpečíme "iba" konzultáciu, odbornú pomoc alebo dodanie materiálu. Materiál na zelenú strechu nájdete priamo na našom eshope.

Časté otázky – Nenašli ste odpoveď na to čo Vás zaujíma ? 

Neváhajte nás kontaktovať

Zelené strechy sú jedným z adaptačných opatrení, ktoré prinášajú do prehrievaných miest príjemnejšiu klímu a robia ich odolnejšími. Využitím našich služieb máte istotu, že zelená strecha nad vašou hlavou bude urobená dobre, spoľahlivo a plnohodnotne.
Poradíme vám pri výbere správneho typu zelenej strechy, s výberom vhodných rastlín pre zelené strechy alebo pomocou so štátnou dotáciou.

Náš nadšený a skúsený tím ľudí, vám pomôže pri plnení sna o zelenej streche 

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť galériu našich zrealizovaných projektov, naše realizácie alebo vypočuť a prečítať si rady a typy v sekcii povedali o nás. 

👉 Referencie na naše realizácie

typy zelených striech

Typy zelených striech

technické rezy zelených striech

Technické rezy zelených striech

ekologické aspekty zelenej strechy

Skladba zelených striech

materiály pre zelené trechy

Materiály pre zelené strechy

Chcete cenovú ponuku?