Vyberte si správny typ
zelenej strechy

Typy zelen├Żch striech

  1. Home
  2. /
  3. Typy zelen├Żch striech

Sklon plochej strechy je maxim├ílne 5┬░.┬áPloch├ę strechy s├║ jednoduch├ę na in┼ítal├íciu a investni─Źne menej n├íkladnej┼íie. Na plochej streche viete vytvori┼ą z├íhradu v oblakoch ako aj takmer bez├║dr┼żbov├ę ozelenenie.
Tento typ strechy umo┼ż┼łuje pestova┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu rastl├şn, kr├şkov a┬ástromov. Po┼żadovan├í minim├ílna nosnos┼ą strechy je 80 kg/m2.

Za ┼íikm├║ strechu sa pova┼żuje strecha so sklonom viac ako 5┬░.
┼áikm├ę strechy s├║ technicky n├íro─Źnej┼íie,┬ápreto je in┼ítal├ícia n├íkladnej┼íia.
Strechy so sklonom v├Ą─Ź┼í├şm ako 15┬░ potrebuj├║ z├íbrany proti zosuvu substr├ítu. Na ┼íikm├ę vegeta─Źn├ę strechy sa pou┼ż├şvaj├║ extenz├şvne rastliny, nevy┼żaduj├║ce z├ívlahu, a len┬áminim├ílnu ├║dr┼żbu.

Tento typ strechy – extenz├şvna zelen├í strecha, nie je ur─Źen├Ż na akt├şvne vyu┼ż├şvanie, ide v┼íak o naj─żah┼íiu a najlacnej┼íiu variantu vegeta─Źnej strechy. Porast tvoria suchomiln├ę druhy rastl├şn. Kv├┤li n├şzkej v├íhe je tento typ strechy mo┼żn├ę zrealizova┼ą na takmer v┼íetk├Żch stre┼ín├Żch kon┼ítrukci├ích.

Intenz├şvne zelen├ę strechy s├║ ur─Źen├ę na relaxovanie alebo akt├şvne vyu┼ż├şvanie a vytv├íraj├║ nov├Ż pobytov├Ż priestor. Tento typ strechy umo┼ż┼łuje pestova┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu rastl├şn, kr├şkov a stromov alebo m├┤┼że by┼ą vyu┼ż├şvan├í na pestovanie ovocia a zeleniny. Vy┼żaduje si zavla┼żovac├ş syst├ęm a pravideln├║ ├║dr┼żbu.

N├í┼í nad┼íen├Ż a sk├║sen├Ż t├şm ─żud├ş, v├ím pom├┤┼że pri plnen├ş sna o zelenej streche. Porad├şme v├ím a vysvetl├şme v┼íetky typy zelen├Żch striech, v├Żber vhodn├Żch rastl├şn pre zelen├ę strechy alebo pom├┤┼żeme so ┼ít├ítnou dot├íciou.

Pre in┼ípir├íciu si m├┤┼żete pozrie┼ą gal├ęriu na┼íich zrealizovan├Żch projektov, na┼íe realiz├ície alebo vypo─Źu┼ą a pre─Ź├şta┼ą si rady a typy v sekcii povedali o n├ís.┬áNev├íhajte n├ís kontaktova┼ą.┬á

Chcete cenov├║ ponuku?