Zelen├ę strechy pre

SAMOSPRÁVY a BYTOVÉ SPOLOČENSTVÁ

  1. Home
  2. /
  3. Samospr├ívy a bytov├ę spolo─Źenstv├í

Mest├í dnes ─Źelia obrovsk├Żm spolo─Źensk├Żm v├Żzvam. Zahus┼ąovanie s├şdel v kombin├ícii s meniacou sa kl├şmou sp├┤sobuje mno┼żstvo probl├ęmov a mest├ím vznikaj├║ n├íklady na ich rie┼íenie. Pr├şvalov├ę da┼żde, tepeln├ę ostrovy sp├┤sobuj├║ce prehrievanie miest a zhor┼íuj├║cu sa kvalitu ovzdu┼íia m├┤┼żme v s├║─Źasnosti poci┼ąova┼ą ─Źoraz ─Źastej┼íie. Zelen├ę strechy dok├í┼żu pom├┤c┼ą v rie┼íen├ş t├Żchto probl├ęmov. Pl├ín obnovy pre Slovensko (Green Deal) bude pr├şle┼żitos┼ąou pre z├şskanie financovania zelen├Żch projektov v podobe dot├íci├ş. Samospr├ívy na to musia by┼ą v┼íak pripraven├ę.

Zelene strechy pre samospr├ívy a bytov├ę spolo─Źenstv├í

Ak├ę slu┼żby V├ím vieme pon├║knu┼ą?

konzult├ície o zelen├Żch strech├ích

Pr├şprava projektov

─îastokr├ít sa stret├ívame so situ├íciou, ┼że samospr├ívy nemaj├║ kapacitu na pr├şpravu projektov alebo nemaj├║ zamestnancov, ktor├ş s├║ v danej problematike experti. Ak potrebujete pom├┤c┼ą pri vypracovan├ş projektov alebo rozpo─Źtu k zelen├Żm strech├ím, vieme v├ím by┼ą n├ípomocn├ş. Zelen├ę strechy je potrebn├ę navrhnu┼ą pod─ża medzin├írodn├Żch ┼ítandardov, aby fungovali dlhodobo a plnili svoje funkcie. D├┤le┼żit├Żmi faktormi je j statika a kvalita hydroizol├ície, na ktor├║ m├í by┼ą vegeta─Źn├í strecha in┼ítolovan├í.

nacenenie projektov zelen├Żch striech

Nacenenie projektov

Indikat├şvnu cenov├║ ponuku v├ím vieme vypracova┼ą na z├íklade poskytnut├ęho p├┤dorysu strechy. Fin├ílnu cenu v├ím poskytneme a┼ż na z├íklade obhliadky, zhodnotenia technick├Żch parametrov, n├íro─Źnosti a logistick├Żch n├írokov. Sme transparentn├ş. Na┼ía cenov├í ponuka je kone─Źn├í a obsahuje v┼íetky polo┼żky, vr├ítane alternat├şvnych materi├ílov a sp├┤sobu ozelenenia. V pr├şpade, ┼że zelen├í strecha je financovan├í prostredn├şctvom dot├íci├ş alebo E├Ü fondov, vieme by┼ą n├ípomocn├ş.

┼íkolenia o zelen├Żch strech├ích

Školenia

Ak m├íte z├íujem dozvedie┼ą sa viac o zelen├Żch strech├ích, o ich navrhovan├ş a realiz├íci├ş pod─ża nemeck├Żch FLL ┼ítandardov, semin├ír v├ím poskytne potrebn├ę inform├ície. Cie─żom ┼íkolenia je ├║vod do problematiky zelen├Żch striech, pri─Źom s├║─Źas┼ąou diskutovan├Żch t├ęm je klasifik├ícia zelen├Żch striech, technick├ę po┼żiadavky na ich realiz├íciu a ├║dr┼żbu a v├Żhody zelen├Żch striech pre mest├í, pre spolo─Źnos┼ą ako aj jednotlivca. Na semin├íri uvid├şte aj praktick├ę uk├í┼żky materi├ílov a postupov. Cel├Ż program v├ím vieme urobi┼ą na mieru - pre jednotlivca alebo skupinu, online, ─Źi osobne.

dotácie zelenej strechy

Dota─Źn├í politika

Zelen├ę strechy s├║ jedn├Żm z adapta─Źn├Żch opatren├ş v meniacej sa kl├şme, podporovan├ę fondami E├Ü alebo lok├ílnymi dot├íciami, poskytovan├Żmi priamo samospr├ívami. Pl├ín obnovy po─Ź├şta s ─Źiastkou 1.900 mil. EUR v oblasti zelen├ęho Slovenska. Ak v├ís zauj├şma, na ─Źo sa daj├║ dot├ície vo va┼íom meste alebo obci vyu┼żi┼ą, radi v├ím poskytneme aktu├ílne inform├ície o dot├íci├ích na zelen├ę strechy alebo in├║ zelen├║ infra┼ítruk├║ru. Na na┼íej web str├ínke poskytujeme pravidelne inform├íciu o aktu├ílnych programoch.

Ak├ę s├║ v├Żhody zelen├Żch striech?

zv├Ż┼íenie hodnoty budov├Ż

V├Żhody zelenej strechy

Zelen├ę strechy chr├ínia hydroizol├íciu a kon┼ítrukciu strechy pred teplotn├Żmi v├Żkyvmi a klimatick├Żmi vplyvmi.
Elimin├íciou teplotn├Żch v├Żkyvov nedoch├ídza na hydroizol├ícii k mikrotrhlin├ím, ─Ź├şm si dlh┼íie zachov├í svoje kvalitat├şvne vlastnosti. Taktie┼ż je eliminovan├Ż vplyv UV ┼żiarenia a ┼żivotnos┼ą hydroizol├ície sa v─Ćaka tomu pred─║┼żi na 2 a┼ż 3 n├ísobok.

nov├Ż pobytov├Ż priestor

Nov├Ż pobytov├Ż priestor

benefity zelen├Żch striech mikrokl├şma

Lep┼íia mikrokl├şma vn├║tri budovy

Zelen├ę strechy tlmia teplotn├ę v├Żkyvy cez zimu aj v lete.
V porovnan├ş s nehnute─żnos┼ąami bez vegeta─Źnej strechy maj├║ budovy so zelenou strechou interi├ęrov├║ teplotu ni┼ż┼íiu o 3 ÔÇô 4 stupne. Cez leto, vyu┼ż├şvan├şm pr├şrodn├ęho ochladzovania, nie je nutn├ę vo vy┼í┼íej miere p├║┼í┼ąa┼ą klimatiz├íciu, ─Ź├şm sa zn├ş┼żia n├íklady na energie. ├Üspory m├┤┼żu dosiahnu┼ą a┼ż 70% ( v z├ívislosti od konkr├ętnej stavby). V zime zabra┼łuje zelen├í strecha strat├ím tepla.

Ak├ę s├║ ─Ćal┼íie v├Żhody zelen├Żch striech?

Chcete cenov├║ ponuku?