Zelen├ę strechy pre

MAJITE─ŻOV RODINN├ŁCH DOMOV

  1. Home
  2. /
  3. Slu┼żby zelen├Żch striech
  4. /
  5. Majitelia rodinn├Żch domov

Majitelia rodinn├Żch domov ─Źoraz ─Źastej┼íie uva┼żuj├║ nad zelenou strechou. Najob─ż├║benej┼íou variantou n├şzko├║dr┼żbovej vegeta─Źnej strechy je extenz├şvna zelen├í strecha pokryt├í rozchodn├şkmi, skalni─Źkami a machom. Pri pl├ínovan├ş zelenej strechy v├ím poskytneme odborn├ę poradenstvo, aby ste na ni─Ź nezabudli a mali strechu pripraven├║ na realiz├íciu. Ak zva┼żujete strechu na u┼ż zab├Żvanom rodinnom dome, tie┼ż to s nami rad┼íej konzultujte. Pri rozhodovan├ş o jej realiz├ícii je potrebn├ę najprv overi┼ą statiku strechy a kvalitu hydroizol├ície.

Zelen├ę strechy pre majite─żov rodinn├Żch domov | zelena-strecha.sk

Ak├ę slu┼żby V├ím vieme pon├║knu┼ą?

konzult├ície o zelen├Żch strech├ích

Konzultácie

Zelen├║ strechu je vhodn├ę za─Źa┼ą pl├ínova┼ą e┼íte pred stavbou. Ak m├íte ot├ízky oh─żadne skladby zelenej strechy, statiky alebo technick├Żch detailov plochej ─Źi ┼íikmej strechy, sme v├ím k dispoz├şcii├ş na konzult├íciu.

dotácie zelenej strechy

Dota─Źn├í politika

Zelen├ę strechy s├║ jedn├Żm z adapta─Źn├Żch opatren├ş v meniacej sa kl├şme, podporovan├ę fondami E├Ü alebo lok├ílnymi dot├íciami, poskytovan├Żmi priamo samospr├ívami. Pl├ín obnovy po─Ź├şta s ─Źiastkou 1.900 mil. EUR v oblasti zelen├ęho Slovenska. Ak v├ís zauj├şma, na ─Źo sa daj├║ dot├ície vo va┼íom meste alebo obci vyu┼żi┼ą, radi v├ím poskytneme aktu├ílne inform├ície o dot├íci├ích na zelen├ę strechy alebo in├║ zelen├║ infra┼ítruk├║ru. Na na┼íej web str├ínke poskytujeme pravidelne inform├íciu o aktu├ílnych programoch.

nacenenie projektov zelen├Żch striech

Nacenenia projektov

Indikat├şvnu cenov├║ ponuku v├ím vieme vypracova┼ą na z├íklade poskytnut├ęho p├┤dorysu strechy. Fin├ílnu cenu v├ím poskytneme a┼ż na z├íklade obhliadky, zhodnotenia technick├Żch parametrov, n├íro─Źnosti a logistick├Żch n├írokov. Sme transparentn├ş. Na┼ía cenov├í ponuka je kone─Źn├í a obsahuje v┼íetky polo┼żky, vr├ítane alternat├şvnych materi├ílov a sp├┤sobu ozelenenia. V pr├şpade, ┼że zelen├í strecha je financovan├í prostredn├şctvom dot├íci├ş alebo E├Ü fondov, vieme by┼ą n├ípomocn├ş.

Typy zelen├Żch striech

Extenz├şvna zelen├í strecha - Z├íhorsk├í Bystrica

Plochá strecha

Sklon plochej strechy je maxim├ílne 5┬░.┬áPloch├ę strechy s├║ jednoduch├ę na in┼ítal├íciu a investni─Źne menej n├íkladnej┼íie.Na plochej streche viete vytvori┼ą z├íhradu v oblakoch ako aj takmer bez├║dr┼żbov├ę ozelenenie.
Tento typ strechy umo┼ż┼łuje pestova┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu rastl├şn, kr├şkov a┬ástromov. Po┼żadovan├í minim├ílna nosnos┼ą strechy je 80 kg/m2.

Šikmá strecha

Za ┼íikm├║ strechu sa pova┼żuje strecha so sklonom viac ako 5┬░.
┼áikm├ę strechy s├║ technicky n├íro─Źnej┼íie,┬ápreto je in┼ítal├ícia n├íkladnej┼íia.
Strechy so sklonom v├Ą─Ź┼í├şm ako 15┬░ potrebuj├║ z├íbrany proti zosuvu substr├ítu. Na ┼íikm├ę vegeta─Źn├ę strechy sa pou┼ż├şvaj├║ extenz├şvne rastliny, nevy┼żaduj├║ce z├ívlahu, a len┬áminim├ílnu ├║dr┼żbu.

Šikmá zelená strecha
typy zelen├Żch striech

Extenz├şvna strecha

Tento typ strechy nie je ur─Źen├Ż na akt├şvne vyu┼ż├şvanie, ide v┼íak o┬ánaj─żah┼íiu a najlacnej┼íiu variantu┬ávegeta─Źnej strechy. Porast tvoria suchomiln├ę druhy rastl├şn. Kv├┤li n├şzkej v├íhe je tento typ strechy mo┼żn├ę zrealizova┼ą na takmer v┼íetk├Żch stre┼ín├Żch kon┼ítrukci├ích.

Intenz├şvna strecha

S├║ ur─Źen├ę na relaxovanie alebo akt├şvne vyu┼ż├şvanie a vytv├íraj├║ nov├Ż pobytov├Ż priestor. Tento typ strechy umo┼ż┼łuje pestova┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu rastl├şn, kr├şkov a stromov alebo m├┤┼że by┼ą vyu┼ż├şvan├í na pestovanie ovocia a zeleniny. Vy┼żaduje si zavla┼żovac├ş syst├ęm a pravideln├║ ├║dr┼żbu.

intenz├şvna zelen├í strecha
typy zelen├Żch striech

Typy zelen├Żch striech

technick├ę rezy zelen├Żch striech

Technick├ę rezy zelen├Żch striech

ekologick├ę aspekty zelenej strechy

Skladba zelen├Żch striech

materi├íly pre zelen├ę trechy

Materi├íly pre zelen├ę strechy

Chcete cenov├║ ponuku?