Plochá zelená strecha

Extenzívna zelená strecha - Záhorská Bystrica
  1. Home
  2. /
  3. Typy zelených striech
  4. /
  5. Plochá zelená strecha

Sklon plochej strechy je maximálne 5°. Plochá zelená strecha je jednoduchá na inštaláciu a investnične menej nákladnejšie. Na plochej zelenej streche viete vytvoriť záhradu v oblakoch ako aj takmer bezúdržbové ozelenenie.
Tento typ strechy umožňuje pestovať širokú škálu rastlín, kríkov a stromov. Požadovaná minimálna nosnosť strechy je 80 kg/m2.

úsporná zelená strecha

Úsporná zelená strecha

Táto strecha patrí medzi najčastejšie realizované extenzívne strechy. Využíva sa na stavbách, kde  je nízka nosnosť strešnej konštrukcie. Vyznačuje sa nízkou hrúbkou strešného substrátu, sukulentnými druhmi, nízkou údržbou a je cenovo najvýhodnejšia.

biodiverzitná strecha

Biodiverzitná strecha

Týmto typom zelenej strechy sa snažíme napodobniť podmienky, aké sa nachádzajú v prírode. Preto sa využívajú kamene, kusy konárov a vodné prvky. Vegetácia je rozmanitá, čo podporuje biodiverzitu a láka užitočné vtáky, užitočný hmyz a najmä opeľovačov.

lúčna strecha

Lúčna strecha

Lúčná strecha má vysokú biodiverznú a ekologickú hodnotu. Pokrývajú ju rôzne druhy suchomilných bylín, tráv a trvaliek. Pestro kvitnúce rastliny sú útočiskom pre motýle, včely a užitočný hmyz. Takáto strecha poteší aj oko majiteľa.

strešná záhrada

Strešná záhrada

Plánujete strechu využiť na relax alebo rôzne aktivity ? Páčilo by sa vám, aby ste sa cítili ako v záhrade ? Tento typ zelenej strechy vám vytvorí nový pobytový priestor. Treba však myslieť na to, že starostlivosťou je porovnateľná so starostlivosťou o záhradu.

Naše realizácie zelených striech

Pomôžeme vám pri plnení sna o zelenej streche. Poradíme vám pri výbere správneho typu zelenej strechy, s výberom vhodných rastlín pre zelené strechy alebo pomocou so štátnou dotáciou.

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť galériu našich zrealizovaných projektov, naše realizácie alebo vypočuť a prečítať si rady a typy v sekcii povedali o nás. Neváhajte nás kontaktovať

Chcete cenovú ponuku?