Intenzívna zelená strecha

extenzívna zelená strecha
  1. Home
  2. /
  3. Typy zelených striech
  4. /
  5. Intenzívna zelená strecha
Intenzívna zelená strecha je vhodná pre všetkých, ktorí plánuju strechu využívať a tráviť na nej voľný čas. Intenzívne zelené strechy môžeme nazvať aj “záhradou” na streche. Fantázii sa medze nekladú – skladba rastlín je rozmanitá, terén môže byť modelovaný s rôznou výškou substrátu. Podľa skladby zelenej strechy a hrúbky substrátu môžete mať na intenzívnej zelenej streche trávnik, trvalky, kríky, stromy, ale aj pestovať zeleninu.  Intenzívna zelená strecha je nie len krásna, ale aj užitočná. Je však dôležité myslieť na to, že intenzívna zelená strecha vyžaduje stálu starostlivosť a pravidelnú údržbu.
strešná záhrada

Strešná záhrada

Plánujete strechu využiť na relax alebo rôzne aktivity a páčilo by sa vám, aby ste sa cítili ako v záhrade. Takáto intenzívna zelená strecha vám vytvorí nový pobytový priestor. Treba však myslieť na to, že starostlivosťou je porovnateľná so starostlivosťou o záhradu.

zelená strecha - pestovateľská záhrada

Pestovateľská záhrada

Intenzívna zelená strecha ako záhradka. Dnes je trendom mestské pestovanie. Obyvatelia bytových domov si spoločne na streche pestujú ovocie alebo zeleninu. Taktiež reštaurácie používajú takéto príručné záhradky na streche na pestovanie byliniek a zeleniny pre svoje jedlá. Bonusom je, že to je EKO.

Intenzívna zelená strecha a jej výhody

Vytvorte si priestor podľa vašich predstáv

aktívne využívanie zelenej strechy

Aktívne využívanie

Intenzívnu zelenú strechu môžte využiť rôznymi spôsobmi. Vytvoríte si novú záhradu, záhradu na pestovanie, priestor na športovanie, miesto na prácu zamestnancov alebo konania party na administratívnej budove. Je to len o vašej predstavivosti a technických možnostiach strechy.

zelená strecha na domy

Atraktivita nehnuteľnosti

Predstavte si, že prenajímate komerčný priestor - či už administratívny alebo obchodný. Nehnuteľnosť so zelenou strechou bude pre nájomcov určite atraktívnejšia, ako nehnuteľnosť bez nej. Veľa zelene v interiéri aj v exteriéri je dnes trendom pri plánovaní moderných nehnuteľností.

dotácie zelenej strechy

Komerčný aspekt

Na zelenú strechu sa pozerajte ako na investíciu, ktorá má svoju návratnosť a môže si na seba zarobiť. Môžte na nej prevádzkovať reštauráciu, kaviareň alebo bar. Alebo ju môžte prenajímať iným subjektom na rôzne podujatia. 

zadržiavanie vody

Zadržiavanie vody

Intenzívna zelená strecha zadrží v porovnaní z extenzívnou oveľa väčšie množvtvo vody a tým lepšie ochladzuje okolité prostredie a interiér budovy. Z pohľadu biodiverzity je bohatšia poskytuje domov väčšiemu množstvu živočíchov.

Naše realizácie

Náš nadšený a skúsený tím ľudí, vám pomôže pri plnení sna o zelenej streche. Poradíme vám pri výbere správneho typu zelenej strechy, s výberom vhodných rastlín pre zelené strechy alebo pomocou so štátnou dotáciou.

Pre inšpiráciu si môžete pozrieť galériu našich zrealizovaných projektov, naše realizácie alebo vypočuť a prečítať si rady a typy v sekcii povedali o nás. Neváhajte nás kontaktovať

Chcete cenovú ponuku?