Zelen├ę strechy pre

Z├üHRADN├ŹKOV a Z├üHRADN├ë CENTR├ü

  1. Home
  2. /
  3. Slu┼żby zelen├Żch striech
  4. /
  5. Z├íhradn├şci a z├íhradn├ę centr├í

Dnes sa ─Źastok├ít pou┼ż├şva v├Żraz “udr┼żate─żn├í architerkt├║ra” a t├í prin├í┼ía v ─Źoraz v├Ą─Ź┼íej miere aj navrhovanie zelen├Żch striech a n├ísledne aj dopyt po ich realiz├ícii alebo ├║dr┼żbe. Vegeta─Źn├ę strechy maj├║ od n├ívrhu a realiz├ície z├íhrady svoje odli┼ínosti. Vieme v├ím pon├║knu┼ą certifikovan├ę produkty pre zelen├ę strechy a taktie┼ż v├ím vieme odkonzultova┼ą technick├ę ┼ípecifik├í a najvhodnej┼íie rie┼íenie na realizovan├║ zelen├║ strechu. Len strecha, ktor├í je spraven├í pod─ża zau┼ż├şvan├Żch ┼ítandardov bude fungova┼ą dlhodobo a plni┼ą si svoje funkcie.

zelen├í strecha pre z├íhradn├şkov a z├íhradn├ę centr├í

Ak├ę slu┼żby V├ím vieme pon├║knu┼ą?

konzult├ície o zelen├Żch strech├ích

Konzultácie

Zelen├║ strechu je vhodn├ę za─Źa┼ą pl├ínova┼ą e┼íte pred stavbou. Ak m├íte ot├ízky oh─żadne skladby zelenej strechy, statiky alebo technick├Żch detailov plochej ─Źi ┼íikmej strechy, sme v├ím k dispoz├şcii├ş na konzult├íciu.

ekologick├ę aspekty zelenej strechy

Produkty

Ak potrebujete doda┼ą produkty pre v├í┼í projekt zelenej strechy, radi v├ím porad├şme alebo odporu─Ź├şme vhodn├ę rie┼íenie. V┼íetky produkty, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou skladby zelenej strechy s├║ certifikovan├ę na tento ├║─Źel a na vy┼żiadanie v├ím vieme poskytn├║┼ą aj produktov├ę karty. ak m├íte z├íujem o cenov├║ ponuku konkr├ętnych komponentov, nap├ş┼íte n├ím mail.

nacenenie projektov zelen├Żch striech

Nacenenia projektov

Indikat├şvnu cenov├║ ponuku v├ím vieme vypracova┼ą na z├íklade poskytnut├ęho p├┤dorysu strechy. Fin├ílnu cenu v├ím poskytneme a┼ż na z├íklade obhliadky, zhodnotenia technick├Żch parametrov, n├íro─Źnosti a logistick├Żch n├írokov. Sme transparentn├ş. Na┼ía cenov├í ponuka je kone─Źn├í a obsahuje v┼íetky polo┼żky, vr├ítane alternat├şvnych materi├ílov a sp├┤sobu ozelenenia. V pr├şpade, ┼że zelen├í strecha je financovan├í prostredn├şctvom dot├íci├ş alebo E├Ü fondov, vieme by┼ą n├ípomocn├ş.

Typy zelen├Żch striech

Extenz├şvna zelen├í strecha - Z├íhorsk├í Bystrica

Plochá strecha

Sklon plochej strechy je maxim├ílne 5┬░.┬áPloch├ę strechy s├║ jednoduch├ę na in┼ítal├íciu a investni─Źne menej n├íkladnej┼íie.Na plochej streche viete vytvori┼ą z├íhradu v oblakoch ako aj takmer bez├║dr┼żbov├ę ozelenenie.
Tento typ strechy umo┼ż┼łuje pestova┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu rastl├şn, kr├şkov a┬ástromov. Po┼żadovan├í minim├ílna nosnos┼ą strechy je 80 kg/m2.

Šikmá strecha

Za ┼íikm├║ strechu sa pova┼żuje strecha so sklonom viac ako 5┬░.
┼áikm├ę strechy s├║ technicky n├íro─Źnej┼íie,┬ápreto je in┼ítal├ícia n├íkladnej┼íia.
Strechy so sklonom v├Ą─Ź┼í├şm ako 15┬░ potrebuj├║ z├íbrany proti zosuvu substr├ítu. Na ┼íikm├ę vegeta─Źn├ę strechy sa pou┼ż├şvaj├║ extenz├şvne rastliny, nevy┼żaduj├║ce z├ívlahu, a len┬áminim├ílnu ├║dr┼żbu.

Šikmá zelená strecha
typy zelen├Żch striech

Extenz├şvna strecha

Tento typ strechy nie je ur─Źen├Ż na akt├şvne vyu┼ż├şvanie, ide v┼íak o┬ánaj─żah┼íiu a najlacnej┼íiu variantu┬ávegeta─Źnej strechy. Porast tvoria suchomiln├ę druhy rastl├şn. Kv├┤li n├şzkej v├íhe je tento typ strechy mo┼żn├ę zrealizova┼ą na takmer v┼íetk├Żch stre┼ín├Żch kon┼ítrukci├ích.

Intenz├şvna strecha

S├║ ur─Źen├ę na relaxovanie alebo akt├şvne vyu┼ż├şvanie a vytv├íraj├║ nov├Ż pobytov├Ż priestor. Tento typ strechy umo┼ż┼łuje pestova┼ą ┼íirok├║ ┼ík├ílu rastl├şn, kr├şkov a stromov alebo m├┤┼że by┼ą vyu┼ż├şvan├í na pestovanie ovocia a zeleniny. Vy┼żaduje si zavla┼żovac├ş syst├ęm a pravideln├║ ├║dr┼żbu.

intenz├şvna zelen├í strecha

Chcete cenov├║ ponuku?